اف ژورنال

مجله اینترنتی

اف ژورنال

مجله اینترنتی

مدیریت ، سینما ، هنر

طبقه بندی موضوعی
آخرین نظرات
نویسندگان

۳۰ مطلب توسط «علیرضا فرزانه» ثبت شده است

۰۸
بهمن


با دست 
سامانه ثبت آثار کودک و نوجوان 

آثار فرزندانتان را می توانید در سایت با دست ثبت کنید و از جوایز و امتیازات و مهمتر از همه اینها از فضای رقابتی سالم برای یافتن استعدادهای جوانه هایمان استفاده کنیم 
  1. کاردستی 
  2. نقاشی 
  3. طراحی 
  4. لگو
  5. کمیک
  6. رنگ آمیزی 
  7. خوشنویسی 
  8. خلاقیت آزاد 


۲۸
مرداد
یادداشتی بر آخرین فصل سریال شخص مورد نظر 

بنظر می رسد فصل پنجم سریال شخص مورد نظر بتواند فصل پایانی این سریال مهیج بعد از سالها باشد . همانند بسیاری از سریال های امروز سریال در نقطه اوج خود به سرزنش ماشین اسیر شده در دستان انسان می پردازد . ماشینی که بدون دخالت و سوء استفاده ها وسیله ای برای بهبود وضعیت کره زمین معرفی شده بود و به مرور و در کشمکش های مختلف سریال در فصول مختلفش ، بیننده و شخصیت های فیلم را به یک نتیجه هدایت می کند . ابزارها و رایانه ها قبل از اینکه انسان را به عرش برسانند ، با سوء استفاده های خودشان ، وسیله ای برای نابودی و تباهی حریم خصوصی و مفاهیم انسانی و عاطفی خواهد بود و بازهم این انسان است که در سنجش و ارزیابی میزان خسارت لازم برای نیل به یک زندگی بهتر دچار اشتباه و افراطی گری می شود . فصل پنجم بیشتر یک فصل کاملا اکشن و حسن ختام فصول فلسفی محور قبلی است و کمتر از مضامین اخلاقی در آن به صراحت و وضوح یاد می شود ولی همان موارد مطروحه اندک نیز قابل تامل و توجیه کننده پایان سریال است .


 این سریال به دستگاهی می پردازد که از طریق دوربین های متصل به شبکه اینترنت ، حرکات همه انسان ها را در همه مکان ها و زمانها کنترل و موارد خطرناک را در قالب یک شماره به قهرمانان داستان اعلام می کند . این مخلوق رایانه ای به مرور و در طی فصول مختلف سریال به سمتی حرکت می کند که جای خالق اش را بگیرد و در نقطه عطف سریال این دستگاه به مبارزه با دستگاهی مشابه و با پشتوانه تروریسم سیاسی بر میخیزد . ولی سریال نقش انسان را با قدرت گرفتن دستگاهها نادیده نمی گیرد و بلکه پررنگ تر هم می نماید و این جذابیت و هسته مرکزی زیباکننده سریال را بوجود می آورد . شعار دستگاه این است : برای کنترل و پیش بینی انسانها باید آنها را درک کرد و این هوش مصنوعی تقریبا تا پایان سریال جهت رسیدن به این نقطه تلاش و پیشروی زیادی می کند !


منبع : اف ژورنال 

۱۴
ارديبهشت

۰۷
فروردين

یادداشت و برداشت از فیلم بازی تقلید The Imitation Game  

The Imitation Game

میدونی چرا مردم از خشونت استفاده می کنند ؟ چون از بکاربردنش لذت میبرند و اگر این لذت رو از خشونت حذف کنی آنچه میماند فقط پوچی است ....

فیلم بازی تقلید ،سرگذشت خدمات آلن تورینگ نابغه رمز شکن بزرگترین دستگاه رمز ارتش آلمان (انیگما)در جنگ جهانی دوم است . خدماتی که منجر به نجات جان 14 میلیون نفر و پایان یافتن زودتر جنگ به مدت دو سال گردید و همچنین پایه گذار اختراع کامپیوتر در دهه های بعد از جنگ شد. 


 ادامه مطلب ۰۷
بهمن

یادداشت و برداشت از سریال ماوراطبیعه The Supernatural

سریال تمثیل ها و مصداق هایی از فرشتگان ، شیاطین ، بهشت و جهنم و البته در دنیای اطراف خودمان !

 پخش این سریال از سال 2005 آغاز و تاکنون 11 فصل آن ساخته شده است که نشاندهنده استقبال بینندگانش از آن می باشد . این سریال داستان دو برادر به نام های سم و دین وینچستر با دو خصوصیات اخلاقی مختلف و البته مکمل می باشد که به حرفه خانوادگی شان یعنی شکار موجودات و پدیده های ماوراء طبیعه اشتغال دارند . 

ادامه مطلب 

۰۷
بهمن


نقش اطلاعات سالم ، سیستم های اطلاعاتی و مولد  آن در سازمانهای مدرن

در عصر انفجار اطلاعات ، تولید و استفاده از اطلاعات بیش از هر زمان دیگری در سرنوشت سازمانها نقش یافته است . انبوه و انباشت اطلاعات امروزه خساراتی به مراتب بیش از فقدان اطلاعات به کسب و کارها و همچنین مدیران آن وارد می سازد . مقاله زیر بررسی نقش اطلاعات سالم و آلوده در سازمانهای مدرن امروزی را به اختصار در بر می گیرد و بیشتر شامل نکات کاربردی و ضروری مهارت محور مبحث سیستم های اطلاعاتی می باشد . 

 دانلود فایل 


ادامه مطلب 

۲۸
شهریور
۲۸
شهریور
۲۴
مرداد

سریال مردگان متحرک سریالی بر محور زامبی ها و مردگان متحرک نیست . واکرها یا همان زامبی های سریال عواملی بهانه ساز برای به تصویر کشیدن مفاهیمی درام در موضوعاتی همچون ؛ رهبری ، مقاومت ، انسانیت ، وحوش و شرارت ،تسلیم ناپذیری ها ، ضعف و شکنندگی های ذات انسان ، عواطف ،الویت بندی ها ، تصمیم گیری ها و احساسات پنهان و نهفته وجودی و ..... میباشند . کاراکتر ریک به عنوان رئیس گروه نمادی از رهبری قاطع همراه با انعطافات انسانی در زمان اقتضا میباشد . واکنش انسانها و میل به زندگی در بدترین شرایط به زیبایی به وجود بیننده وارد میشود . تغییر عواطف بر اساس ظلم ها و مصائب در طی فصل های سریال بسیار منطقی به وقوع میپیوندد . سریال مردگان متحرک سریالی در مورد مردگان نیست بلکه زامبی ها عاملی برای به تصویر کشیدن زندگی و انسانیت است . زیبایی وجود و ابعاد بینهایت انسان از یکسو و خطرناک تر بودن انسانها از حتی زامبی ها از سوی دیگر تامل برانگیزند . مضامین فلسفی در سریال فراوانند و اگر عمیق به سریال نگاه بیاندازیم تلنگرهای زیادی برای تغییر مسیر زندگی به تماشاگر میزند . این سریال زیبا و البته پر خشونت را به آرامی و با حوصله ببینید و قطعا طی مسیر و در پایان آن احساس لذت زیادی خواهید داشت .
۰۹
مرداد

اگر که بر این اندیشه بودیم که در دو فصل اول و دوم سریال House of Cards  تمام زوایا و لایه های شخصیت های سریال  را درک کرده ایم فصل سوم مهر ابطال بر این تفکر میزند و تکان دهنده ترین فصل سریال و لحظه ها را برای بیننده رقم میزند . 

پرده برداری از وجوه کاملا پنهان فرانک اندروود به عنوان رئیس جمهور آمریکا و همسرش کلر و همچنین تحت تاثیر قراردادن داستان با کلیدی شدن شخصیت پیچیده داگ استمپر و اضافه شدن رهبر روسیه به سریال که دارای میمیک و چهره ای بسیار شبیه به پوتین واقعی  میباشد ، عمق و هیجان سریال را به اوج میرساند . 

سریال در این فصل بر نقش اصلی کلر در موفقیت های سیاسی فرانک و در نهایت  رئیس جمهور شدن وی تاکید و رمز گشایی می کند و تلاش های غیر اخلاقی بیشتری را جهت پیروزی  در دور جدید انتخابات به زیبایی به تصویر می کشد . وفاداری بی چون و چرای برخی افراد به فرانک بسیار عمیق و جالب توجه میباشد و بدون عمیق شدن در آنها نمی توان ازشان گذر کرد . وفاداری و علاقه "داگ" به رئیس جمهور در شرایطی که پس از انتخاب فرانک وی را کنار گذاشته است و یا وفاداری "فردی" رستوران دار در اوج فقر و فلاکتی که فرانک مسبب آن بود،  با یک جمله زیبا از وی به رمی -رئیس دفتر رئیس جمهور- که به طرفداری از فرانک ولی واقع گرایانه ، بیان می شود  : " نمی تونی یک مار را بخاطر داشتن نیشش سرزنش کنی " 

اوج سریال تحول نسبی کلرآندوود است که در میابد که سالهاست که به آنچه دوست دارد باشد تظاهر می کرده و نه آنچه بوده است و او صرفا عروسک بی ارزشی در دستان فرانک بوده که علاوه بر عامل موفقیت بلکه عامل حفظ وجهه عمومی همسرش نیز بوده است و مصداق این در صحنه ای بود که یک طرفدار انتخاباتی به کلر می گوید که به وی اعتماد دارد ولی اعتماد به فرانک غیر ممکن است . و در جای دیگری از سریال زمانیکه تام نویسنده مشهور ،  فصل اول کتاب زندگی فرانک را به وی می دهد از  کلر به عنوان عنصری" برابر" با فرانک نام می برد و فرانک را از برملا شدن این واقعیت به هراس می اندازد . علی رغم تمام نوسانات شخصیتی نقش ها ، کوین اسپیسی بازهم در بسیاری از لحظات دوست داشتنی و تصمیماتش نزد بیننده  قابل توجیه متصور می شود !

سریال با بازی خوب بازیگرانش به خصوص کوین اسپیسی و رابین رایت چیزی برای بهترین سریال سال  شدن کم ندارد و امیدوارم همه این سریال پرنکته را ببینند و لذت ببرند